AASTA TEGEMISED

2023/2024 ÕPPEAASTA MOTO: „MÄNG SEE AITAB ÕPPIDA, SEDA VÕITE USKUDA!“

ÜLDEESMÄRK: Laps saab mängu kaudu kogemusi, elamusi ja uusi teadmisi, mõtleb mängides, harjutab oskusi ning lihvib ühiselu vilumusi, tunnetab sügavamalt ümbritsevat maailma, õpib lahendama mitmesuguseid probleeme ja väljendama oma mõtteid sõnades.

2023-2024 õppeaastal on põhirõhk mängul ja mängulisel õppimisel.

Mängu tähtsust lapse arengus ja õpitegevuses on raske üle hinnata. Mäng on lapse kõige loomulikum ja eakohasem õppimise viis. Koolieelses eas omandab ta koos täiskasvanuga mängides järk-järgult vajalikke õpioskusi. Mäng on pidevõppe alus ning iga mängukogemus on ühtlasi õpikogemus. Laps proovib ja uurib mängus päris maailma asju, arutleb ja hindab tegelikkust erinevate rollide kaudu ning saab tagasisidet tegevuse ja mõtlemise kohta teistelt mängus osalejatelt nende rollide kaudu.

(Allikas: Riiklik eksami- ja kvalifikatsioonikeskus, 2009 “Üldoskuste areng koolieelses eas”)

Läbi mänguliste tegevuste on toetatud laste eakohane vaimne, füüsiline ja emotsionaalne areng.

Meie lasteaia traditsioonilised üritused:

• Lasteaia sünnipäev
  • Sügise sünnipäev
  • Õpetajate päev
  • Leiva teekond lauale
  • Võro keele nädal
  • Rahvakalendri tähtpäevad
  • Advendihommik
  • Jõulupeod
  • Õppekäigud metsa
  • Sõbrapäev
  • Eesti Vabariigi sünnipäev